در ادامه ترندهای بازاریابی در سال ۲۰۱۹، در این مطلب ۲ روند که با اقبال بیشتری مواجه خواهند شد را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

۳. IGTV

آیا تا به حال در مورد IGTV  شنیده اید.IGTV  یک برنامه مستقل است که توسط Instagram اداره می شود.

IGTV در ژوئن 2018 راه اندازی و به طور خاص برای دستگاه های تلفن همراه ساخته شد. این برنامه شبیه یوتیوب است. یکی از تفاوت های عمده IGTV  این است که همه ویدئوها از آنجا که برای گوشی ساخته شده اند، عمودی پخش می‌شود. (البته مقرر شده است که از هفته آخر ماه May قابلیت پخش افقی نیز به آن اضافه شود.) محتویات ویدئویی هنگامی که برنامه را باز می کنید، همانند روشن کردن تلویزیون خود در خانه پخش می شود.

IGTV

به نظر می رسد که instagram بیش از یک رسانه اجتماعی است. در واقع تیم instagram به هر چیزی دست میزند تبدیل به طلا می شود J کاربران فعال instagram از زمان آغاز فعالیت خود در سال 2010 تا به حال افزایش یافته است:

بازاریابی

حتی اگر فقط بخشی از این 1 میلیارد کاربر بتوانند از IGTV استفاده کنند و فیلم هایش را دانلود کنند، IGTV یک موفقیت بزرگ خواهد بود و بازاریاب ها باید بر اساس آن استراتژی های مارکتینگ را تدوین کنند.

بازاریاب‌ها علاوه بر instagram باید در IGTV حضور داشته باشند. این کار باعث می شود تا فشار بر تیم مارکتینگ برای تولید محتوای ویدیویی برای IGTV بیشتر باشد. شما باید مشتری های خود را دنبال کنید، اگر مخاطبان هدفتان و مشتری‌های فعلی شما از IGTV استفاده می‌کنند شما نیز باید همین کار را انجام دهید.

از آنجا که این پلتفرم بسیار جدید است، می توانید در این بازی از طریق آشنایی با برنامه و ایجاد محتوای بیشتر برای آن، از دیگران پیشی بگیرید.

۴. توصیه های شخصی پیشرفته!!!

الگوریتم هوش مصنوعی امکان ارائه محتوای شخصی تر از قبل را فراهم می آورد. شرکت شما می تواند با شخصی کردن تجربه مشتری، فروش را افزایش دهد. ما مطمئن هستیم که این را در زندگی خود مشاهده کرده اید. به عنوان مثال، هنگام تماشای فیلیمو و یا YouTube، فیلم‌ها و برنامه های تلویزیونی پیشنهاد شده را براساس آنچه که تا کنون تماشا کرده‌اید، دریافت می‌کنید. و یا زمانی که از دیجیکالا بازدید می‌کنید مواردی که در جستجوهای قبلی بررسی کرده بودید به شما پیشنهاد می‌شوند.

کاروکسب‌‌های آنلاین از این الگوریتم در وب سایت‌های خود نیز استفاده می کنند. این استراتژی لزوما جدید نیست. تصور ما براین است که برخی از شما حتی ممکن است از این استراتژی در سایت های خود استفاده کنید. اما در سال ۲۰۱۹، تکنولوژی این توصیه ها را بهتر و دقیق تر از هر زمان دیگری ارائه می دهد.

مصرف کنندگان تمایل دارند اطلاعات شخصی خود را اگر سود و فایده ای از یک تجربه شخصی داشته اند، به اشتراک بگذارند.

هوش مصنوعی

همانطور که در نمودار بالا دیده می شود، نسل های جوان بیشتر از نسل های گذشته این تکنولوژی را قبول می کنند. به بیان دیگر همه باید در این مسیر هم سو باشند. این استراتژی بازاریابی راه آینده است.

لازم است تا کارآفرینان و مدیران ارشد شرکت‌های فعال در حوزه کاروکسب آنلاین در ابتدا درک درستی از نقشه سفر مشتری در فضای دیجیتال داشته و ساختار دارایی‌های دیجیتال خود را همسو با آن نمایند

آژانس بازاریابی موترانا، با آنالیز مسیر حرکتی مشتری و تدوین نقشه سفر مشتری، خدمات ویژه‌ای را در حوزه مدیریت تجربه مشتری و همچنین استفاده بهینه از ابزارهای دیجیتال، ارائه می‌کند.