محتوا در دنیای دیجیتال شکل‌های مختلفی دارد. اینفوگرافیک، ویدئو، صوت،موشن گرافیک، عکس یا مطلب متنی از انواع محتوا هستند. این محتواها لزوما توسط برندیا سازمان تولید نمی‌شوند؛ حتی توئیت ساده یک کاربر یا مشتری سازمان به عنوانمحتوا شناخته می‌شود. اهمیت محتوا آن جایی مشخص می‌شود که استفاده مخاطبان سازمانبه طور روز افزون از اینترنت بیشتر شده و اولین جایی که مخاطبان به دنبال اطلاعاتاز سازمان هستند دنیای دیجیتال است. به همین دلیل سازمان‌ها به دنبال آن هستند کهدر درجه اول تا جای ممکن مطالب مناسب و در خور سازمان را تولید و در اختیارمشتریان قرار دهند و در درجه دوم این محتواها جذابیت کافی را داشته باشند تا مخاطبهدف خود را درگیر کنند.

کیفیت را با کمیت اشتباه نگیرید

در شبکه‌های اجتماعی و وب سایت سازمان‌ها، نکته‌ای که بیشترین اهمیت را داراست کیفیت محتواها می‌باشد. مهم‌تر از آن که چند Post یا مطلب در اینستاگرام، لینکداین یا وب‌سایت در هفته منتشر می‌شود کیفیت این محتواهاست. مخاطبان به دنبال تعداد نیستند. برای آن‌ها کیفیت مطلب مهم است. کیفیت مطالب باعث ایجاد درگیری یا engagement مخاطبان با مطالب می‌شود که همین موضوع باعث می‌شود تا احتمال در ذهن ماندن یا حتی به اشتراک گذاشتن محتوا به مخاطبان دیگر بیشتر شود.

اهمیت بازاریابی محتوا

همان طور که بیان شد اهمیت رساندن محتواهای مناسب به گوش مخاطبانبسیار زیاد است. این موضوع به رقابت شدید در بازارهای گوناگون برمی‌گردد. رقیبانشما بیکار ننشسته‌اند و آن‌ها نیز به فکر تولید محتوا در دنیای دیجیتال هستند. دربعضی از موارد حتی رقبا با انتشار محتوای منفی تصویر برند شما در ذهن مشتریانتانرا خراب می‌کنند.

خلاقیت کلید گمشده

در همین لحظه اگر هر کلمه‌ای را جستجو کنید هزاران و میلیون‌ها محتوای مرتبط با موضوع بر روی اینترنت وجود دارد. اما خیلی از آن‌ها ارزش هزینه‌ای که برای آن‌ها شده است را ندارند. بیشتر آن‌ها خلاقیت کافی که مخاطبان را درگیر کند، در محتواهای خود استفاده نکرده‌اند. اما چرا خلاقیت در محتوا مهم است؟ جواب آن ساده است؛ محتوای خلاقانه واکنشی احساسی در مخاطبان ایجاد می‌کند که این واکنش احساسی بیشتر در ذهن مخاطب تاثیر می‌گذارد.

تولید محتوا خلاقانه در دنیای دیجیتال

چه چیزی یک محتوا را خلاق می‌کند و یک سازمان چگونه می‌تواند محتوایخلاقانه تولید کند؟

به طور کلی به هر موضوعی که جدید و مناسب و کاربردی باشد در دنیایدیجیتال خلاق گفته می‌شود. اما برای محتوای خلاق ارزش، ارتباط و همسان بودن محتوامهم است.

تا به اینجای کار احتمالا با خود می‌گویید که “عالیه! ما یکمحتوای خلاقانه نیاز داریم”. اما احتمالا روند رسیدن به محتوای خلاقانه رانمی‌دانید یا اگر هم میدانید به این موضوع اشراف دارید که تولید آن زمان و هزینهزیادی را از سازمانتان خواهد گرفت. اینجاست که برونسپاری برای شما گزینه جذابیخواهد بود. آژانس تبلیغاتی به گونه ای طراحی می‌شود که تیم‌های مختلف با همکاری همنیازهای سازمان شما را می‌سنجند و بهترین استراتژی را برای سازمان شما برمی‌گزینند.اینجاست که تیم خلاقیت این آژانس‌ها با جلسات بارش مغزی ایده‌های خلاقانه را مطرحمی‌کنند تا بهترین محتوای خلاقانه را برای شما تولید کنند. البته این محتواها زیرنظر مستقیم شما تولید می‌شوند.

آژانس بازاریابی موترانا با بهره‌گیری از تیم خلاقیت مجرب و حرفه‌ای خود، محتوای خلاقانه مختلف اعم از متن، تصویر، موشن گرافیک، صوت و ویدئو را برای سازمان شما تولید خواهد کرد.