در مطالب قبلی به اهمیت ویژه محتوا در دنیای دیجیتال پرداختیم. مخاطبان روز به روز بیشتر به دنبال محتواهای ارزشمند و مطابق با نیازهای خود هستند. سرمایه‌گذاری سازمان‌ها نیز هر لحظه در این حوزه افزایش پیدا می‌کند. دیگر دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال واژه‌ای نا آشنا برای مدیران سازمان و علی‌الخصوص مدیران برند نیست. همه به دنبال شخصی شایسته در این حوزه هستند. کارشناس این حوزه از دانش مناسبی در بازاریابی دیجیتال برخوردار است و از ابزاری استفاده می‌کند که به درک بهتر از مخاطبان می‌رسد. البته استفاده از ابزار های دیجیتال در بازاریابی محتوا هم می‌تواند به صورت درون سازمانی بوده یا با همکاری با آژانس‌های بازاریابی دیجیتال اتفاق بیافتد.

در این مطلب اهمیت استفاده از این ابزار برای رسیدن به درک صحیح مخاطبان و تولید محتواهای بهینه می‌پردازیم. همانطور که در مطلب قبلی اشاره شد برای هر موضوع هزاران مطلب در اینترنت وجود دارد. چرا یک مخاطب باید در این بین، سایت شما را انتخاب کند؟ جواب این سؤال به چندین عامل بستگی دارد. شما علاوه بر ساختار مناسب (وب‌سایت با استانداردهای سئو، تصویر برند مناسب در دنیای دیجیتال و …) به محتواهای اصولی و استراتژیک نیاز دارید. اما این اصول و استراتژی چطور تعیین می‌شود؟ جواب این سوال به ماهیت استراتژی برمی گردد. برای تعیین استراتژی علاوه بر نگاه به داخل سازمان، اهداف سازمان و تعیین نقطه قوت‌ها و ضعف‌ها به بیرون سازمان جایی که فرصت‌ها، تهدیدها و نیازها وجود دارد نگاه می‌کنیم.

مخاطبان خود رابشناسید و بر اساس این شناخت اهداف خود را تعیین کنید

digital content

شماتا قبل اینکهمخاطب خود را بشناسید هر محتوایی که تولید کنید با تقریب مناسبی شنیده نمی‌شود. بههمین دلیل پیشنهاد می‌‌شود:

  • داده‌های مفید در رابطه با مخاطبان خود تهیه کردهو این داده‌ها را آنالیز کنید (البته حواستان باشد در دام خطاهای آنالیز گرفتارنشوید! مشورت با شرکت‌های بازاریابی دیجیتال در این مرحله به شما کمک شایانی خواهدکرد! مطمئن باشید از این کار پشیمان نمی‌شوید)
  • مخاطبان را دسته بندی کنید و مخاطب هدف خود رامشخص کنید.

اما در تعیین فرصت‌ها وتهدیدها و  جمع‌آوری و تحلیل اطلاعاتی کهگفته شد، ابزارهای هوشمند و بعضا رایگان بسیار به کمک شما می‌آیند. این ابزارهارفتار مخاطبان در طول زمان را بررسی کرده و اطلاعات جامعی به شما می‌دهند. برخی ازکمک‌هایی که این ابزارها به شما می‌کنند:

  • شناسایی ترندهای مرتبط با صنعت شما در دنیایدیجیتال
  • تعیین کلمات کلیدی که در مطالب و وب‌سایت شماهدف قرار داده می‌شوند
  • تعیین استراتژی کوتاه مدت و بلند مدت برایمحتواها
  • تولید محتواهای خلاق و نو که مخاطبان شما رادرگیر خواهد کرد که منجر به افزایش درآمد و بازگشت سرمایه در بلند مدت خواهد شد.این محتواها مخصوص مخاطبان هدف شما تولید شده و بر روی ترندهای دیجیتال سوار است.
  • به روز نگه داشتن وب‌سایت سازمان و رسیدن و حفظجایگاه‌های کلیدی مرتبط با صنعت
  • تحلیل رفتار مخاطبان بالقوه
  • تحلیل رفتار مخاطبان فعلی که این تحلیل درتمامی ابعاد فضای دیجیتال که سازمان حضور دارد اتفاق می‌افتد. به عنوان مثالاینستاگرام را در نظر بگیرید. مخاطبان در زیر پست‌های شما کامنت گذاشته و نقاط ضعفیا قوت شما را متذکر می‌‌شوند. با استفاده از ابزارهای تحلیلی شما در هر زمان می‌توانیداز مخاطبان خود بازخور بگیرید و محتواهای بهتری تولید کنید. مثال پیچیده‌تر اینمسئله در سازمان‌هایی که به صورت آنلاین فروش دارند: اکثر فروش‌ها بر اساس جستجومخاطب در  موتورهای جستجو و کلیک بر رویمطالب و محتواهای تولید شده به انجام می‌رسند. سازمان با تحلیل مسیر مخاطبان می‌تواندروند تولید محتواها را برای رسیدن به اهداف خود بهینه کند که این تحلیل به کمکابزارهای دیجیتال اتفاق می‌افتد

همانطور که دیدیم ابزاردیجیتال نقش موثری در تولید و بهینه‌سازی محتوا دارند. به همین دلیل آشنایی و ازآن مهم‌تر تحلیل درست به کمک این ابزارها نقش اساسی در موفقیت سازمان‌ها دارد.

آژانس بازاریابی موترانا، با بهره‌بردن از تیم دیجیتال حرفه‌ای و مجرب، خدمات ارزنده‌ای را در این خصوص ارائه می‌نماید.