روزگاری استفاده از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی در کسب‌وکار، رویایی بیش نبود. اما بسیاری از شرکت‌ها با دیدن پتانسیل بالقوه این تکنولوژی سرمایه‌گذاری زیادی در این بخش کردند تا جایی که امروزه با پیشرفت تکنولوژی هوش مصنوعی هم راستا با نیازهای سازمان در بازاریابی و مدیریت مشتریان استفاده می‌شود. امروزه اگر سازمان‌ها بخواهند در رقابت سخت صنعت خود باقی بمانند استفاده از دو علم بازاریابی و هوش مصنوعی ضروری است.

به دست آوردن بینش با استفاده از اطلاعات برای رسیدن به رابطه بهتر با مشتریان بسیار با ارزش است که همین موضوع باعث شده است سازمان‌ها به اطلاعات بیش از پیش اتکا کنند. در همین راستا سازمان‌های تحقیقات بازار اعلام کرده‌اند که تا دو سال آینده ۷۵ درصد شرکت‌های کشورهای توسعه یافته در فناوری‌های مبتنی بر داده (Big Data) سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

برای سازمان‌ّها پیش‌بینی رفتار مشتری چه در محیط آنلاین و چه در محیط آفلاین بسیار کلیدی است زیرا بر اساس این اطلاعات فعالیت‌های بازاریابی خود را بهبود می‌بخشند. در این مطلب و مطالب آینده این موضوع را که هوش مصنوعی چه تأثیری بر کسب و کار دارد را بیشتر توضیح می‌دهیم:

1. بهبود تجربه مشتریان سازمان

تحقیقات نشان داده که ۵۷ درصد مدیران باور دارند که یادگیری ماشین و هوش مصنوعی بیشترین سود را در بهبود تجربه مشتریان دارد. هوش مصنوعی تجربه خرید مشتریان فروشگاه‌های آنلاین را در بسیاری از جهات بهبود می‌بخشد:

  • راهنمایی در خرید بهتر مشتری و پیشنهادات شخصی سازی شده برای پیدا کردن چیزی که مشتری می‌خواهد
  • با استفاده از یادگیری ماشین همیشه موجودی خود را چک می‌کنید تا هیچ‌وقت اجناس ناموجود نشوند. (با رسیدن به حد خاصی از موجودی و با استفاده از داده‌های قبلی سفارش گذاری انجام می‌شود تا موجودی اجناس در حد منطقی باقی بماند)
  • پشتیبانی ۲۴ ساعته مشتری

به عنوان مثال شرکت Kate Somerville از یادگیری ماشین با استفاده از داده‌های لحظه‌ای در جهت بهبود تجربه خرید و پیشنهادهای شخصی سازی شده استفاده کرده است که منجر به افزایش ترافیک وب‌سایت، افزایش نرخ تبدیل یا Conversion Rate و صد البته افزایش درآمد شد.

2. ایجاد منابع درآمدی جدید

بازاریابی دیجیتال بر روی دیتا می‌چرخد! با توجه به داده‌های بسیار و ارزشمندی که با استفاده از بازاریابی دیجیتال ایجاد می‌شود، استفاده از این نوع بازاریابی اولویت اصلی سازمان‌ها شده است زیرا به‌طور مستقیم بر روی افزایش درآمد تأثیر دارد. بر قله استفاده از یادگیری ماشین شرکت آمازون ایستاده است که تقریبا ۳۵ درصد از درآمد سالانه خود را از پیشنهاد‌های شخصی سازی شده به دست می‌آورد که این پیشنهادها بر اساس اطلاعات رفتارهای مشتریان به دست می‌آید. این کمپانی حتی امکان استفاده از زیرساخت خود به دیگر کمپانی‌ها را می‌دهد که خود منبع درآمدی عظیم برای این شرکت است.

در گذشته استفاده از یادگیری ماشین و پیاده‌سازی چنین روش‌هایی برای مدیران بازاریابی رویایی بیش نبود. با دسترسی به این دیتاهای ارزشمند که روز به روز میزان آنها و سرعت پردازشش بیشتر می‌شود مدیران بینش بسیار بهتری نسبت به قبل به دست آورده و در پیش بینی خواسته‌ها و رفتار مشتریان بهتر عمل می‌کنند حتی وقتی خود مشتریان نمی‌دانند که خواسته آن‌ها چیست. به همین دلیل عقب نماندن در این عرصه از عوامل موفقیت خواهد بود مخصوصاً در ایران که هنوز استفاده از این ابزارها مثل کشورهای پیشرفته همه‌گیر نشده است.

در مطالب بعدی تاثیرات مثبت دیگر هوش مصنوعی در بازاریابی را معرفی می‌کنیم.

ما در آژانس بازاریابی موترانا،‌ خدمات ویژه‌ای را در استفاده از هوش مصنوعی و تحلیل اطلاعات ارائه می‌دهیم.