چهار داده مهم در بازاریابی که به کمک هوش مصنوعی می‌توانید تحلیل کنید.

تحلیل داده‌های بازاریابی سازمان، کمک شایانی به ارزیابی موفقت کمپین‌ها، بهبود آن‌ها و طراحی کمپین‌های بهینه‌ دارد. اما گاهی این اطلاعات وسعت زیادی دارد و در بخش‌های مختلف سازمان پراکنده شده است. در مطلب قبلی از اهمیت استفاده از هوش مصنوعی برای این مورد گفتیم. در این مطلب شاخص‌های مهمی که تحلیل آن‌ها اهمیت دارد را معرفی می‌کنیم:

درآمد حاصل از فروش در کمپین‌ها:

شاید در نگاه اول این داده برای شما بدیهی به نظر بیاید ولی بسیاری از سازمان‌ها این داده را به درستی محاسبه نمی‌کنند که دلیل آن پراکندگی داده‌های فروش است. اینجاست که هوش مصنوعی می‌تواند کمک شایانی به این سازمان‌ها بکند. به‌عنوان مثال سازمانی را در نظر بگیرید که از طریق وب‌سایت خدمات یا کالاهای متنوعی را به فروش می‌رساند با استفاده از سامانه‌ای جامع می‌توان تمام این داده‌ها را تحلیل و در جهت بهینه‌سازی کمپین‌ها استفاده کرد. کار این سامانه در واقع تحلیل نقطه به نقطه فروش کمپین با روزهای دیگر یا حتی کمپین‌های دیگر است. البته لازم به توضیح است منظور از فروش الزاما به معنی عرضه یک کالا نیست و بسته به نوع کسب‌وکار متفاوت خواهد بود.

نرخ بازگشت مشتریان (یا نرخ خروج مشتریان)

همانطور که در مطالب قبلی اشاره شده، کمپین‌های دیجیتال مناسب به همراه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی منجر به افزایش درگیری (Engagement) و افزایش آگاهی مشتریان می‌شوند. به هرحال مشتریان کنونی شما بیشترین ارزش را برای شما دارند و مانیتور کردن مدام آن‌ها بسیار ضروری است که این مهم با کمک ابزار هوش مصنوعی به سادگی ممکن خواهد بود. این داده مهم اگر با سایر موارد مثل میزان خرید کل، خرید در کمپین‌ها، استفاده از کد تخفیف‌ها و تعداد خرید همراه شود ارزش هر مشتری را مشخص می‌کند. با داشتن این اطلاعات شما نحوه عملکرد خود در قبال مشتریان مختلف را در طول زمان می‌سنجید و در صورت نیاز، اقدامات لازم برای هر بخش از مشتریان خود را انجام می‌دهید. اهمیت تبلیغات Retargeting در همین موضوع دو چندان است.

مدیریت شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت

بسیاری از کمپین‌های دیجیتال، با شبکه‌های اجتماعی شروع شده، و پایان می‌یابند. میزان آگاهی و درگیری مخاطبان با شبکه‌های اجتماعی شما یک فاکتور بسیار اثرگذار در موفقیت سازمان است چرا که اقبال و استفاده مردم روز به روز از این ابزار جدید بیشتر شده تا حدی که سبک زندگی آن‌ها نیز دگرگون شده است.

از طرفی تمام فعالیت‌های بازاریابی یک سازمان در وب‌سایت آن‌ها نیز بازتاب دارد. به همین دلیل مانیتور مداوم وب‌سایت هر سازمان نیازمند توجه است. وقتی دو المان وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی همزمان مطرح می‌شود، نیاز به تحلیل داده‌های گوناگون و بعضا وابسته وجود دارد؛ زیرا تبادل ترافیک بین این دو المان دیجیتال بسیار بالاست و همین نحوه تبادل هم حتی جای تحلیل دارد. به همین دلیل استفاده از سامانه‌هایی که این داده‌ها را به طور مستمر ذخیره و ارائه می‌دهند یکی از وظایف تیم بازاریابی هر سازمانی است.

هزینه تبلیغات در کانال‌های مختلف

روزگاری بود که تبلیغات فقط در یکی دو کانال بازاریابی معنا داشت اما با ورود به عصر دیجیتال تبلیغات از کانال‌های مختلف به گوش مخاطبان می‌رسد. هر یک از این کانال‌ها مخاطبان خاص خود و هزینه مشخص دارند. به همین دلیل تحلیل هزینه تمام شده، تعداد مخاطبان ورودی، خرید هر یک از آن‌ها، بازگشت آن‌ها و … ضروری است.

استفاده از هوش مصنوعی در استخراج هر یک از این داده‌ها می‌تواند هزینه‌های آشکار و پنهان سازمان‌ها را کاهش دهد.

آژانس بازاریابی موترانا، با بهره بردن از تیم مجرب و کارشناسان حرفه‌ای هوض مصنوعی، آماده ارائه خدمات مشاوره و اجرا در این حوزه است.