الگوریتم‌های اینستاگرام چگونه کار می‌کند؟

اینستاگرام تنها یک هدف دارد! زمان حضور شما را در این پلتفرم حداکثر کند. به خاطر اینکه هر چه این زمان بیشتر شود، میزان درآمد اینستاگرام هم بیشتر خواهد شد. پس مستقیم یا غیر مستقیم اکانت‌هایی که به اینستاگرام در جهت رسیدن به این هدف کمک کنند، پاداش خواهند گرفت! اما این پاداش چیست؟ با ما همراه باشید.

سه المان اصلی اینستاگرام برای رتبه بندی

۱. روابط

الگوریتم‌های اینستاگرام محتواهای کاربر خاصی را که بیشتر با آن ارتباط دارید یا به آن علاقه نشان می‌دهید را در اولویت قرار می‌دهد. اگر شخصی زیر پست شما مدام کامنت بگذارد، یا نوتیفیکیشن فعالیت‌های شما را فعال کرده ‌باشد، یا مدام به هم پیام بدهید یا حتی در پست‌ها یکدیگر را تگ می‌کنید شما را دو فرد نزدیک به هم تلقی می‌کند. خود شما با کمی دقت متوجه این موضوع خواهید شد، به استوری‌های اول اینستاگرام دقت کنید. این ترتیب نمایش بر اساس زمان نیست.

به گفته خود اینستاگرام این تنظیمات منجر به این می‌شود که ۹۰ درصد پست‌های دوستان نزدیک و خانواده را از دست ندهید. این موضوع در صورتی است که قبلاً ۵۰ درصد محتواهای این افراد نزدیک را از دست می‌دادید!

۲. علاقه‌ها

همچنین این متد ها تحلیل و پیش‌بینی‌ می‌کند که چه مطالبی برای مخاطب مهم‌تر است. این پیش‌بینی بر اساس رفتارهای گذشته کاربر است. روش تحلیل نیز بر اساس بررسی و آنالیز محتواها و ارزیابی عکس‌ها یا ویدئوهاست. با این روش احتمالاً در فیس‌بوک یا یوتیوب آشنا هستید. به عنوان مثال وقتی کاربر به مطالب هنری بیشتر علاقه نشان داده یا صفحات مربوط به هنر را بیشتر دنبال کند، پست‌هایی با موضوع هنر برای او اولویت دارد.

۳. خط زمانی محتواها

در کنار دو موضوع قبل، اولویت نشان دادن پست‌ها بر اساس تاریخ بارگذاری آن‌ها نیز محاسبه می‌شوند. برای استفاده از این قابلیت بسیار مهم است تا رفتار کاربران خود را بررسی کنید تا ساعات فعالیت آن‌ها که بازخورد بیشتری برای صفحه شما داشته ‌است را مشخص کنید و سعی کنید فعالیت خود را در این ساعات بیشتر کنید.

همچنین اینستاگرام به دیگر فاکتورهای اثرگذار، اشاره کرده است که آن‌ها را برای شما شرح می‌دهیم.

دفعات استفاده از اینستاگرام

این عنوان به معنای آن است که مخاطب چند بار در روز شبکه اجتماعی اینستاگرام را باز می‌کند. بر همین اساس سعی می‌کند تا بهترین و محبوب‌ترین پست گذاشته شده نسبت به دفعه قبلی که کاربر سراغ اینستاگرام آمده را به او نشان بدهد تا بازخورد بهتری از رفتار او بگیرد.

میزان استفاده از اینستاگرام (زمان هر Session)

یکی دیگر از فاکتورهای اثر گذار میزان استفاده از اینستاگرام به صورت مداوم است. این متدها برای کسانی که زمان کوتاهی در اینستاگرام هستند با کسانی که 45 دقیقه صرف بررسی محتواها می‌کنند، رفتار متفاوتی دارد و برای هر دو دسته محتواهای مناسب رفتار آن‌ها در آستین دارد.

Shadowban  وجود ندارد!

یکی از باورهای غلطی که درباره اینستاگرام وجود دارد، اصطلاح Shadowban  است. این اصطلاح به آن معنی است که الگوریتم‌های اینستاگرام محتوای شما را از کاربرانتان مخفی می‌کند و به آن‌ها نشان نمی‌دهد. اما اینستاگرام این موضوع را رد کرده است و کاهش درگیری با پست یا Engagement را به خاطر بازخورد نامناسب کاربران عنوان می‌کند. ادعای اینستاگرام صحیح یا نادرست، بهتر است برای حفظ نرخ درگیری به راهنمایی‌های دیگری که در رابطه با اینستاگرام وجود دارد، توجه کنید مثل استفاده مناسب از هشتگ و غیره.

در مطالب بعدی در خصوص این موضوع بیشتر توضیح خواهیم داد. با موترانا همراه باشید.همچنین میتوانید از این لینک تست کنید که دچار این محدودیت شده است یا خیر.

آژانس بازاریابی موترانا، با بهره بردن از جدیدترین روش‌های بهبود و ارتقاء دارایی‌های دیجیتال، خدمات ویژه‌ای را در این بخش ارائه می‌کند.