الگوریتم‌ های اینستاگرام را بهتر درک کنیم

همان‌طور که در مطلب قبلی توضیح دادیم عوامل زیادی در الگوریتم جدید اینستاگرام تأثیر دارند و هدف اصلی اینستاگرام مثل تمامی بنگاه‌های اقتصادی درآمدزایی است. پس برای افزایش درآمد نیاز به حضور بیشتر مخاطبانش دارد،  و لازمه دستیابی به این موضوع درک نیازمندی‌ها و علایق آن‌ها است. به زبان دیگر مخاطبان تأثیرگذارترین فاکتور در الگوریتم اینستاگرام هستند. اما این به چه معنی است؟ در ادامه این موضوع و نحوه استفاده از آن را بیشتر توضیح می‌دهیم.

در مطلب پیشین، بیان شد که الگوریتم اینستاگرام میزان اهمیت و علاقه به پست‌ها را اندازه می‌گیرد. وقتی پستی تعداد زیادی لایک یا کامنت می‌گیرد الگوریتم اینستاگرام فرض را بر این می‌گذارد که کیفیت این پست در درجه اول و این اکانت در رتبه بعدی، بالاست. این موضوع نه تنها باعث نمایش بیشتر به دنبال کننده‌های این صفحه بلکه به سایر مخاطبان اینستاگرام نیز می‌شود. احتمالاً با محیط Explore اینستاگرام آشنا هستید. پست‌های داخل Explore با همین روش به شما نشان داده می‌شوند. برای رسیدن به این هدف نیاز است تا کیفیت پست‌های خود را بالا ببرید تا علاوه بر درگیر کردن مخاطب فعلی، مخاطبان بالقوه را نیز هدف قرار دهید. برای درک نیازهای مخاطبان حتماً با شرکت‌های بازاریابی مشورت کنید تا با استراتژی مناسب به سراغ تولید محتوا بروید.

پست‌های خود را منظم منتشر کنید!

وقتی به‌صورت منظم در اینستاگرام پست‌های باکیفیت منتشر کنید، نه تنها درگیری مخاطب را بالا می‌برید بلکه به اینستاگرام هم این سیگنال را می‌دهید که صفحه با کیفیتی هستید. اما نظم پست‌ها و اینکه هر چند وقت یک بار باید پست بگذارید به اهداف کسب‌وکار شما و بودجه در نظر گرفته شده برای فعالیت‌های بازاریابی شما بر می‌گردد. بسیاری از متخصصان حوزه شبکه‌های اجتماعی بر این موضوع تأکید دارند که منظم نبودن در انتشار محتوا منجر به از دست دادن مخاطبان خواهد شد. این موضوع بدان معناست که بهترین فرکانس انتشار پست‌ها طوری است که نظم انتشار پست برای همیشه در کسب‌وکار شما ثابت باشد. البته حواستان باشد تعداد پست‌های منتشر شده را فدای کیفیت نکنید.

الگوریتم های اینستاگرام رابطه شما و کاربران را محک می‌زند

در حال حاضر نه تنها اینستاگرام پست‌ّهای با نرخ درگیری بالا را در اولویت قرار می‌دهد، بلکه رابطه کاربران با صفحه شما را نیز بررسی کرده و آن‌ها را اولویت‌بندی کرده است. اگر تعداد کامنت‌ها یا تعداد لایک‌های یک شخص در پست‌های شما بالاتر باشد مطالب صفحه شما برای نمایش به او در اولویت هستند. برای رسیدن به این مرحله حفظ رابطه مناسب با کاربران و حتی پاسخگویی به آن‌ها در مدیریت صفحه شما بسیار اثرگذار است.

از قابلیت‌های اینستاگرام استفاده کنید!

هشدارها یا اعلان‌ها یا به زبان ساده‌تری که همه می‌شناسیم Notificationها در حفظ رابطه با مخاطبان شما ضروری هستند. با روشن کردن این اعلان‌ها به محض دریافت کامنت می‌توانید به آن پاسخ دهید. کامنت‌ها در اینستاگرام را مثل یک مکالمه دوطرفه با مخاطب خود ببینید زیرا مخاطبان با شما احساس راحتی کرده و به پست‌های شما واکنش نشان می‌دهند. افزایش واکنش یعنی کامنت بیشتر، لایک بیشتر و در نهایت پست‌های با درگیری بیشتر.

برای راهنمایی‌های بیشتر و طراحی استراتژی متناسب شبکه‌های اجتماعی با آژانس تبلیغاتی موترانا همراه باشید.