در دنیای تجارت امروز داشتن یک وب سایت به روز و جامع، از ملزومات رشد و به ثمر رسیدن یک برند و کسب و کار است. در واقع فارغ از نوع کالایی که تولید می کنید و یا خدماتی که ارائه می دهید، به یک وب سایت رسمی احتیاج خواهید داشت تا راه ورود شما به دنیای حرفه ای تجارت باشد. وب سایت جایی است که شما هیچ محدودیتی در ارائه و فروش محصولاتتان ندارید. شما می توانید به هر شکلی که مطلوبتان باشد، در وب سایت خود در خصوص کالا و خدمات آن توضیحاتی را ارائه کنید و آن را به فروش برسانید. وب سایت یک مجموعه همچنین پل ارتباطی میان برند و مشتریان است و جایی است که بر اساس محتوا، می توانید اعتماد مشتریان و مخاطبین خود را جلب کنید. اهمیت داشتن یک وب سایت خوب بر کسی پوشیده نیست، اما با این وجود، تعداد بسیار زیادی وب سایت بد با اثر منفی در دنیای کسب و کار دیجیتال وجود دارد. این دسته از وب سایت ها از آن مدیرانی هستند که طراحی سایت فروشگاهی اولویت آخر تکنیک های بازاریابی برندشان است. این در حالیست که طراحی سایت فروشگاهی یکی از ارکان مهم در بازاریابی دیجیتال به شمار می رود. سایت فروشگاهی با اثر منفی به آن دسته از وب سایت ها اطلاق می شود که مدیران اجرایی در بروز رسانی آن ها زمان و توجه لازم را صرف نکرده اند. اما صرفا رعایت این نکته در افزایش بازده سایت فروشگاهی کافی نیست، بلکه موارد بسیار زیاد دیگری نیز هستند که در این راستا باید به آنها توجه شود.

طراحی سایت6 نکته که در طراحی سایت فروشگاهی باید به آنها توجه شود:

طراحی کلی سایت:

یکی از مهم ترین و کلیدی ترین بخش ها در طراحی سایت فروشگاهی، دیزاین کلی وب سایت است. یک وب سایت ایده آل نقشه ساده ای دارد و دسترسی به بخش های مختلف آن آسان است. بهتر است رنگ های اصلی برند به عنوان قالب اصلی وب سایت مد نظر قرار بگیرند و تمام جنبه های وب سایت به خوبی بیانگر هویت و شعارهای برند باشد. به عنوان مثال، اگر شعار برند شما “خلاقیت و دقت” است، بهتر است این شعار در بالای وب سایت و به محض ورود کاربران قابل رویت باشد. همچنین استفاده از وب سایت برای کاربران نباید امری سخت و دشوار باشد.

تولید محتوا در طراحی سایت فروشگاهی:

تولید محتوا برای سایت یکی از مهم ترین نکاتی که به هنگام طراحی سایت فروشگاهی باید مد نظر قرار بگیرد، سطح علمی و دانش کاربرانی است که از آن دیدن می کنند. اگر محصولات شما گروه بزرگی از جامعه با سطوح مختلف علمی را شامل می شود، بهتر است مفاهیم به زبان ساده و غیر تخصصی تر ارائه شوند. به عنوان مثال، اگر برند شما اقدام به تولید پوشاک از نوعی پارچه خاص کرده است، بهتر است خاصیت ها و ویژگی های پارچه را به زبان غیر تخصصی و با بیانی ساده تر در وب سایت خود ارائه دهید تا افراد بیشتری بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. شما همچنین می توانید بخشی از وب سایت را به ارائه اطلاعات پیشرفته تر اختصاص دهید تا افراد در صورت تمایل، به بررسی آن ها بپردازند اما هیچ گاه تنها به ارائه اطلاعات تخصصی اکتفا نکنید. همچنین تلاش کنید تا خدمات خود را به شکل ساده، کوتاه و روشن توضیح دهید تا کاربران در کوتاه ترین زمان، با مجموعه شما آشنا شوند.

لینک ها و صفحات:

لینک های و بک لینک هاتلاش کنید تا اطلاعات لازم را در کمترین زمان و به ساده ترین شکل در اختیار کاربران و مراجعه کنندگان وب سایت قرار دهید. یکی از روش های رایج برای انجام این کار، دسته بندی محصولات است. اگر وب سایت شما بر روی فروش لوازم التحریر تمرکز دارد، می توانید با دسته بندی محصولات به گروه های دفتر، مداد و خودکار، کلاسور ها و غیره، به کاربران کمک کنید تا در کمترین زمان به محصول مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند.

کاربرانی باهوش اما پر مشغله:

به هنگام طراحی سایت فروشگاهی یک نکته را در نظر داشته باشید: “کاربران شما باهوش هستند اما وقت ندارند”. این بدان معناست که افراد تمایل زیادی ندارند که وقت زیادی را برای بررسی وب سایت شما صرف کنند. بنابراین بهتر است به جای آن ها فکر کنید! افراد با چه دغدغه ای به وب سایت شما سر می زنند؟ چه جواب هایی برای رفع این دغدغه ها وجود دارد؟ چگونه می توان این جواب ها را در وب سایت لحاظ کرد. به همین سبب است که استفاده از محتواهای تصویری و همچنین دسته بندی محصولات و یا گنجاندن بخش “سوالات متداول” به ارتقای کیفیت و بازدهی سایت فروشگاهی بسیار کمک می کند.

بخش تکنیکی:

بخش تکنیکییکی از بزرگترین اشتباهاتی که در طراحی سایت فروشگاهی می توانید مرتکب شوید، عدم توجه به تطابق پذیری وب سایت در دستگاه های مختلف است. افراد ممکن است بخواهند با استفاده از تبلت و یا گوشی همراه خود به وب سایت شما دسترسی داشته باشند. ارائه وب سایتی که قابلیت انطباق با این دستگاه ها را نداشته باشد، امتیاز منفی برای شما و برندتان محسوب می شود.

شبکه های اجتماعی:

یکی از متداول ترین روش ها برای افزایش ترافیک وب سایت فروشگاهی، استفاده از شبکه های اجتماعی است. حال ما به شما توصیه می کنیم که با متصل کردن وب سایت و شبکه های اجتماعی و همچنین انتقال پیغام ها و لایک های دریافتی، بخشی از وب سایت خود را به نظر کاربران و مشتریانتان اختصاص دهید. با کمک این روش، نه تنها در ارتباط مستقیم با مشتریان و مخاطبین خود قرار می گیرد و از نیازها و نظرات آن ها با خبر می شوید، بلکه سایر افراد نیز با خواندن نظر مشتریان سریع تر به برند و خدمات شما اعتماد خواهند کرد