یکی از مهم ترین اهداف تکنیک های مختلف برندینگ و بازاریابی، افزایش آگاهی عمومی نسبت به محصول و یا خدماتی است که یک برند تولید می کند. معرفی برند به گروه های بزرگ تری از جامعه می تواند مشتریان احتمالی بیشتری را برای برند به ارمغان بیاورد و منجر به رشد آن شود. یکی از روش های مفید برای افزایش سطح آگاهی و همچنین معرفی هرچه بیشتر برند و کسب و کار، برگزاری رویداد است. این روش بازاریابی در طی سال های اخیر، یعنی از سال 2010 تا 2020 میلادی، چیزی در حدود 44 درصد رشد داشته است. اهداف اصلی برگزاری رویداد معرفی برند و افزایش سطح آگاهی عمومی از کالا و خدمات ارائه شده و همچنین افزایش میزان مشارکت مشتریان است. به طور متوسط 74 درصد از شرکت کنندگان پس از یک رویداد، اعتماد بیشتر و دید مثبت تری را نسبت به کالا، خدمات و مجموعه برند برگزار کننده دارند. برگزاری رویداد می تواند به صورت آنلاین و یا آفلاین انجام شود و بر اساس تعریف های رایج به معنای فروش محصولات و کالا در کنار خلق یک تجربه به یاد ماندنی برای خریداران است. در خلال برگزاری رویداد، فروشندگان و نماینده های برند می توانند ارتباط مستقیمی با مشتریان خود برقرار کنند. همچنین شرکت ها می تواند به صورت مستقیم و یا در قالب اسپانسر در برگزاری رویداد های شرکت داشته باشند.
در دنیای امروز، برگزاری رویداد به آسانی گذشته نیست و در واقع استاندارد های لازم برای برگزاری چنین مراسمی، مدام در حال تغییر است. رویداد های برگزار شده می توانند موفقیت بزرگ و یا در مقابل شکست عظیمی را برای برند به همراه داشته باشند. با این حال، نکاتی وجود دارد که در صورت رعایت آنها، می توان موفقیت یک رویداد را با درصد بالایی، تضمین کرد.

نکات موثر در برگزاری رویداد:

نکات مهم در برگزاری رویداد
تجربه: برگزاری رویداد به معنای ایجاد فضایی متفاوت برای شرکت کنندگان است که در خلال آن، برند می تواند در خصوص محصولات و خدمات خود توضیحاتی را ارائه کند. شکل های اولیه رویداد های برگزار شده معمولا به صورت نمایش هایی از محصولات در هتل های لوکس و سرو غذا و یا برگزاری کنسرت های موسیقی بود که امروزه موفقیت چندانی را به همراه ندارد. در واقع مطالعات نشان می دهد که 60 درصد از شرکت کنندگان در رویداد ها به دنبال کسب تجربه های جدید هستند. به عنوان مثال، فرض کنید که می خواهید یک رویداد در خصوص خط تولید مانتوهای جدید برند خود برگزار کنید. شما می توانید این ایده را به یک تجربه لذت بخش برای شرکت کنندگان خود بدل کنید و آن را در قالب یک رویداد به آن ها ارائه دهید. شما می توانید در کنار نمایش محصولات، یک کارگاه خیاطی برگزار کنید و به شرکت کنندگان نحوه دوخت یک مانتوی ساده را آموزش دهید. بدین شکل، در کنار تبلیغ محصول جدید خود، یک تجربه مشترک برای شرکت کنندگان رویداد به وجود آوردید. همچنین فراموش نکنید که افراد به دنبال برهمکنش های اجتماعی به رویداد ها می ایند، بنابراین فرصتی را در اختیار آنها قرار دهید تا بتوانند با یکدیگر گفت و گو کنند و افراد جدید را ملاقات کنند.

کمیاب اما محبوب:

رویدادهای تاثیرگذاررقابت در دنیای امروز بسیار سخت و دشوار است. یکی از کارآمد ترین روش ها برای جلب توجه و مخاطب بیشتر، بستن درب ها است. رویداد هایی که برای افراد خاص برگزار می شوند، معمولا توجه بیشتری را به خود جلب می کنند. شما می توانید این محدودیت را به شکل های مختلفی اعمال کنید. مثلا می توانید در خصوص کارگاه آموزش خیاطی خود توضیح دهید و اعلام کنید که ظرفیت این کارگاه محدود است و هزینه بلیط برای این دسته از افراد بالاتر خواهد بود. مطالعات نشان داده است که امکان فروش چند بلیط 500 هزار تومانی، میزان فروش بلیط های معمولی 50 هزار تومانی را افزایش می دهد. شما همچنین می توانید اعلام کنید که تنها اعضای اصلی وب سایت برند امکان شرکت در رویداد را دارند. این کار به شما کمک می کند تا ترافیک وب سایت را نیز افزایش دهید و افراد بیشتری را به جامعه مشتریان خود اضافه کنید. این کار برای تبلیغات برند پس از برگزاری رویداد بسیار مفید است. به یاد داشته باشید که در صورت افزایش قیمت بلیط، باید علت آن را توضیح دهید. شما می توانید در خصوص ویژگی های سخنرانان و یا کیفیت امکاناتی که در برگزاری رویداد لحاظ کرده اید، توضیحاتی را ارائه دهید.

برگزاری رویداد: موثرترین روش برای تبلیغ رویداد

تبلیغ موثر در رویداد
پس از ماه ها برنامه ریزی برای برگزاری رویداد، باید اطمینان حاصل کنید که افراد زیادی در آن شرکت می کنند. چرا که تنها در این صورت است که می توانید سطح آگاهی عمومی را نسبت به برند و محصولات خود افزایش دهید. برای تبلیغ یک رویداد روش های زیادی وجود دارد اما 65 درصد از افراد خبره در زمینه برگزاری رویداد ها معتقد هستند که بازاریابی ایمیلی و ارسال خبرنامه و یا دعوتنامه از این طریق، یکی از موثرترین روش ها برای تبلیغ یک رویداد است. یکی از موثرترین شیوه ها در نظر گرفتن چهار الی پنج ایمیل است که در فواصل معین اراسال شوند. شما می توانید در ایمیل های اولیه در خصوص موضعاتی که قرار است در رویداد به آنها پرداخته شود، طرح مسئله کرده و محتوا تولید کنید. در دو ایمیل نهایی می توانید در خصوص رویداد و موضوعات آن و همچنین کارگاه و یا سایر امکاناتی که قرار است در اختیار شرکت کنندگان قرار بگیرد، توضیحات را ارائه کنید. شما می توانید این ایمیل را به اعضای وب سایت، شبکه اجتماعی و یا سازمان های مرتبط ارسال کنید.

.آژانس بازاریابی موترانا با بهره‌گیری از تیم خلاقیت مجرب و حرفه‌ای خود، محتوای خلاقانه مختلف اعم از متن، تصویر، موشن گرافیک، صوت و ویدئو را برای سازمان شما تولید خواهد کرد.