Blog Post

آموزش کارمندان در سازمان چه نقشی در موفقیت کلی مجموعه دارد؟

کارمندان بزرگترین دارایی یک مجموعه هستند. بسیاری از کمپانی ها و شرکت های بزرگ برای پیدا کردن نیروی کار قابل اعتماد و توانمند، زمان بسیار زیادی را صرف می کنند و حتی هزینه های بسیار زیادی را پرداخت می کنند. این در حالی است که مدیران زمان و بودجه بسیار کمی را به آموزش کارمندان خود اختصاص می دهند. مطالعات گالوپ نشان می دهد، کارفرمایانی که خود را درگیر توسعه و آموزش کارمندانشان می کنند، نسبت به سایر مجموعه های مشابه، رشدی سریع و حتی دو برابر را تجربه کرده اند. آموزش کارمندان در سازمان نقش بسیار اساسی را در موفقیت سازمان، رضایت کارمندان و افزایش سطح عملکرد آن ها ایفا می کند.

آموزش کارمندان در سازمان به چه معناست؟

تاثیر آموزش در سازمان
آموزش کارمندان تنها به معنای نشان دادن پروسه های کاری، بخش های فنی و نحوه کار شرکت نیست. آنچه که بسیاری از شرکت ها تحت عنوان “بسته های آموزشی” در اختیار کارمندان تازه وارد خود قرار می دهند، تنها مقدمه ای است در خصوص آشنایی بیشتر با شرکت و روال کاری. کارمندان معمولا در هفته اول کاری خود در مجموعه، با روال کاری آشنا می شوند و این درست همان جایی است که “آموزش کارمندان” در بسیاری از مجموعه ها به پایان می رسد. زمانی که از آموزش کارمندان در سازمان صحبت می کنیم، در واقع به سرمایه گذاری بر روی تک تک نیروهای کار آن مجموعه می پردازیم. آموزش کارمندان در سازمان به معنای فراهم آوردن شرایطی است که افراد کارمند، با توجه به میزان دانش، تجربه و ویژگی های شخصی خود، امکان رشد در زمینه های حرفه ای و شخصی را داشته باشند.

آموزش سازمانیآموزش کارمندان در سازمان:

یک مثال
تصور کنید که به دنبال استخدام یک مدیر مالی جدید برای مجموعه خود هستید. به واسطه پست خاصی که این فرد در آن قرار می گیرد، شما باید فردی امین، با تجربه و آگاه را در این زمینه استخدام کنید. به طبع آن، ورود فرد جدید به مجموعه شما، می تواند هزینه های جانبی مانند بیمه و مالیات را به همراه داشته باشد. پس از پنج سال و با توجه به رشد بسیار سریع علم و تکنولوژی، مطمئنا تکنیک های بسیار جدید مدیریت و تنظیم گزارش های مالی به دنیا معرفی شده اند، اما مدیر مجموعه شما آپدیت نیست! حال باید با صرف هزینه بیشتر، به دنبال مدیر با تجربه، امین و آگاهی بروید که از دانش روز دنیا بهره مند باشد. آیا آسان تر نیست که شرایطی را فراهم آورید تا مدیر با تجربه شما تکنیک های جدید مدیریت (مانند برقراری ارتباط با کارمندان و یا عملکرد های صحیح در معاملات تجاری بین المللی) و یا تکنیک های تخصصی تر را به هنگام کار فرا بگیرد؟ برای انجام این کار، شما تنها نیاز دارید تا هزینه ثبت نام او در دوره های آموزشی را بپردازید و در ساعت های کاری او به مدتی محدود، تغییراتی ایجاد کنید. فراموش نکنید که ضرر ناشی از هزینه تعویض کارمند می تواند چیزی در حدود 150 درصد از حقوق سالانه یک کارگر بیشتر باشد.

تاثیر آموزش کارمندان در سازمان

در طی تحقیقاتی که در سال گذشته در آمریکا انجام شده است، تنها 50 درصد از نیروهای کار استخدام شده در سراسر کشور، مصمم بودند که شغل خود را برای یک سال آینده حفظ کنند. به بیان دیگر، نیمی از نیرو کار در آمریکا، به دنبال تغییر محل کار خود هستند. دلایلی که این افراد برای تصمیم خود عنوان کرده اند، بسیار جالب است:
• احساس عدم پیشرفت در شغل فعلی
• محیط کار استرس زا
• نیاز به چالش بیشتر در محل کار
با ایجاد یک برنامه آموزشی و توسعه حساب شده، شما می توانید احساس سکون موجود در محیط را از بین ببرید و کارمندان خود را به چالش بکشید. مطالعات نشان داده است میزان غیبت کارمندان مجموعه هایی با برنامه های مدون آموزشی، 41 درصد کمتر از سایر مجموعه های مشابه اما بدون استراتژی مشخص برای آموزش کارمندان است. با آموزش اصولی و صحیح کارمندان، شما افراد بسیار حاذق و توانمند تری را به سیستم خود وفادار نگه می دارید و این به معنای رشد بهتر و استوار تر مجموعه شما خواهد بود.

برنامه آموزش کارمندان در سازمان چه ویژگی هایی دارد؟

مهارت های آموزش کارمندانبا توجه به تمام مواردی که در بالا به آنها اشاره شد، مسئله توسعه و آموزش کارمندان یک سازمان به یکی از دغدغه های اصلی مدیران بلند مرتبه تبدیل شده است. بسیاری از شرکت های بزرگ، بخش اعظم بودجه سالانه خود را به آموزش کارمندانشان اختصاص می دهند و برنامه های مدونی را در خصوص آموزش و توسعه مجموعه در نظر می گیرند. اما یک برنامه آموزشی پربازده چه ویژگی هایی دارد؟

هدف قرار دادن مهارت های نرم افزاری:

مهارت های نرم افزاری اولویت اول توسعه استعداد ها در سال 2018 بوده است. این امر به شما کمک می کند تا محیط کاری مدرن و سازماندهی شده داشته باشید. شرایط خاص، مانند حضور ویروس کرونا، نشان داد که این سرمایه گذاری چندان دور از ذهن نیست. از آنجایی که امروزه بسیاری از خدمات و کارها به صورت دورکاری و با کمک پلتفرم های آنلاین انجام می شود، داشتن نیروی کار حاذقی که توانایی کار با نرم افزارهای مختلف را دارد، می تواند از بسیاری از هزینه ها و ضررهای احتمالی جلوگیری کند.

توسعه شخصی کارکنان:

رفتار حرفه ای چیزی است که ما در محل کار و دانشگاه یاد می گیریم. در بسیاری از مواقع، این رفتار حرفه ای نیاز به آموزش دارد. نحوه برخورد با زیردستان، نحوه برخورد با مهمانان، نحوه عملکرد در جلسات اداری خارج از مجموعه و همچنین تکنیک های کار تیمی، از جمله مهارت هایی هستند که بسیاری از شرکت ها بر روی آموزش آن ها سرمایه گذاری کرده اند. نیروی کار حرفه ای، ضمن ایجاد فضایی مناسب برای سایر کارمندان، می تواند بر روی تصویر کلی مجموعه نیز بسیار اثرگذار باشد.
آموزش کارمندان یک مجموعه، می تواند به صورت گروهی و یا فردی باشد. این تصمیم گیری به مرتبه کاری و همچنین بودجه بندی مجموعه بستگی دارد.

ما در آژانس بازاریابی موترانا با بهره بردن از اساتید مجرب و به نام کشور، آماده ارائه خدمات آموزشی به سازمانها و بنگاههای اقتصادی هستیم.

 

 

69 / 73

دیدگاهتان را بنویسید

قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

WordPress Theme built by Shufflehound. توسط موترانا